...
Minerály a horniny Slovenska      
:: prepni na celú stránku

Download

Spominenka na zomierajúce mesto (11MB)

Mesto Banská Štiavnica bolo zachránené vďaka obetavej práci jednej generácie statočných ľudí, ktorí neodišli, ale rozhodli sa prežiť život vo svojom meste. Prezentácia je vo flashi ako .exe súbor a má 11 MB. Námet: Marian Lichner, fotografie: Marian Lichner a archív SBM v B.Štiavnici. Technické spracovanie : J.Krnáč a K.Weis. Prezentáciu starých fotografií mesta Banská Štiavnica si môžete stiahnuť aj na www.banskastiavnica.sk alebo priamo kliknutím na túto linku: www.banskastiavnica.sk/web/prezent.exe.

stiahnuť

Minerály Španej Doliny (480kB)

Virtuálna pohľadnica s obrázkami najznámejších minerálov Španej doliny. Program je spustiteľný cez samostatný .exe súbor.

stiahnuť

MineraLogic (943kB)

Veľmi jednoduchý program použiteľný na orientačné určenie minerálov. Minerál je určený vlastnosťami: lesk, tvrdosť, vryp, štiepateľnosť, špecifická hmotnosť, farba a iné charakteristické vlastnosti. Databázu minerálov je možné dopĺňať. Pre svoju prehľadnosť a nenáročnosť je program veľmi vhodný pre menej skúsených zberateľov, žiakov a študentov. Dostupná je len anglická verzia, ale program je zrozumiteľný aj pri minimálnych jazykových znalostiach.

stiahnuť

Dana Quick Reference (182kB)

Sympaticky spracovaná systematická mineralógia. Minerály sú triedené podľa chemického zloženia. Nevýhodou programu sú chýbajúce obrázky. Plusom sú pomerne podrobne spracované opisy minerálov a dobrá prehľadnosť. Program beží v anglickom jazyku. Nie je potrebné inštalovať, spúšťa sa po rozbalení priamo zo súboru.

stiahnuť

Lithos (906kB)

Pekný databázový program. Obsahuje niekoľko sto druhov minerálov, vlastnosti, chem. vzorec, obrázok kryštálu. Program nie je potrebné inštalovať, spúšťa sa po rozbalení priamo zo súboru. K dispozícii je anglická a nemecká jazyková mutácia

stiahnuť

MiniKlic (950kB)

Jednoduchý kľúč na určovanie minerálov (freeware českej proveniencie).

stiahnuť