Minerály a horniny Slovenska      :: prepni na celú stránku

Zaujímavosti

Špania Dolina - Malý banský náučný chodník
zdroj: www.spaniadolina.sk
pridané:
6.3.2008

Chodník je prístupný pre verejnosť formou individuálnej turistiky alebo so sprievodcom. Schodnosť chodníka - nonstop od jari do jesene, v zime volajte: 0908 927 636.

Prechádzka začína v malom múzeu v Klopačke, odtiaľ stúpajúcim chodníkom popri šachtách a štôlniach na Fajtlovú - najstrmší úsek chodníka, ktorý preklenie výškový rozdiel z námestia 728 m.n.m. do 800 m.n.m - vyhliadkové miesto na halde Maximilián. Nádherný výhľad na Kremnické vrchy. Ďalšie pamiatky na nachádzajú v rovnakej výške, takže vychádzka pokračuje len po vrstevnici a potom späť dolu na námestie. V rámci možností je chodník udržiavaný počas celého roka v schodnej kondícii okrem extrémnych situácií zapríčinených počasím.

  

Vychádzka so sprievodcom: priamy výklad v slovenčine a v angličtine (písomný sprievodca v ostatných jazykoch). Vychádzka - 2 a 1/2 hodiny, stredne namáhavým horským terénom, po stopách historických banských diel v extraviláne obce. Vyzdvihneme Vás na námestí - centrum obce, kam Vás priamo privedie príjazdová cesta.

Objednávky:

Mgr. Jana Scholtzová, mobil: 0908 927 636, e-mail: jana.scholtz@gmail.com,

Oblečenie:

Turistická, pevná obuv, nepremokavá bunda alebo pršiplášť. Odporúčame priniesť si aj náhradné ponožky a tričko.

www.spaniadolina.sk