Minerály a horniny Slovenska      :: prepni na celú stránku

Zbieranie minerálov

Prešov 2011
zdroj: www.preshowminerals.szm.sk
pridané:
3.5.2011

V sobotu 19. marca 2011 sa konal na ZŠ Kúpeľná XII. ročník prešovskej mineralogickej burzy a štvrtý novodobý, pri ktorom sme my, členovia preshowminerals. Aj keď nám počasie v sobotu neprialo a tesne pred burzou sa nám odhlásilo pár vystavovateľov, tak tento ročník z hľadiska návštevnosti, prekonal naše očakávania. Burzu navštívilo vyše 400 návštevníkov, ktorí si mohli prezrieť rôzne minerály, skameneliny a výrobky z polodrahokamov na 58 výstavných plochách...

Pre mňa osobne (Marek) boli najkrajšie vzorky achátov z Kuzmíc a Breziny. Ďalej sa vyskytli zaujímavé vzorky z Rudohoria ako napr. rumelky z Rudnian, ankerit z Rudnian, siderit z Drnavy, bolo pomerne dosť vzoriek chabazitov z Maglovca, rôzne rudné veci zo Zlatej Bane, boli k videniu aj minerály B. Štiavnice a opály drevné z Ihráča, staršia vzorka aragonitu zo Španej Doliny, pekná Byšta a pre bežných návštevníkov aj množstvo iných zaujímavých minerálov.

Minulý rok sme neurobili žiadnu výstavu na burze a tak sme sa rozhodli, že to tento rok napravíme a urobili sme hneď dve. Vo vitríne sme zriadili výstavu minerálov Slov. Rudohoria a môj dobrý kámoš Fero pripravil výstavu silicifikovaných driev. Za túto vydarenú akciu sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa na nej podieľali. Zdar Boh!

371
Prešov 2011

www.preshowminerals.szm.sk