Minerály a horniny Slovenska      :: prepni na celú stránku

Zbieranie minerálov

Pezinský permoník 2012
zdroj: http://www.pezinskypermonik.sk
pridané:
10.7.2012

Milí zberatelia a priaznivci minerálov,nenechajte si ujsť tohtoročného Pezinského Permoníka, ktorý pre Vás pripravujeme v Kultúrnom dome v dňoch od 10 do 12. augusta 2012 v meste Pezinok. Pre všetkých ktorí majú radi dary našej krásnej prírody a fascinujú ich vzácne minerály, kamene i šperky je pripravená i tento rok burza a výstava minerálov, fosílií a drahých kameňov.

Príďte so svojimi priateľmi, deťmi i rodinou prežiť deň pri ryžovaní zlata a pozrieť si našu expozíciu plnú všetkého čo vytvorila príroda i šikovné ruky šperkárov. Vďaka množstvu vystavovateľov sa môžete dozedieť veľa zaujímavých informácií o mineráloch a ich priaznivom využití v našom živote. Skúsení zberateľia si môžu vymeniť svoje zážitky pri objavovaní svojich vzácnych zbierok a vymeniť si svoje skúsenosti.

Okrem zaujímavých prednášok a premietania filmov z banskej tematiky i tradičnej výstavy sa o zábavu a dobrú náladu postarajú i slovenské skupiny ako Karpatské Horké, La3no Cubano, Hugo Čáves Orchestra, Reverz Park, Vrbovskí víťazi, Stará škola. Nenechajte si ujsť najlepšiu fazulnačku Pavla Boriša i čítanie v pezinštine od strýca Laja.

Pre najmenších okrem tradičného ryžovania zlata čaká i obľúbené divadielko. Tešíme sa na Vás pred Kultúrnym domom kde si môžete príjemne posedieť pri dobrej hudbe, občerstviť sa a vnútri KD na Vás čaká výstava a burza. Veríme, že každí z Vás si na Pezinskom Permoníku nájde niečo pre seba a odíde s pocitom príjemne stráveného letného dňa. Tešíme sa na Vás. Viac informácií ako i podrobný program nájdete na našom webe www.pezinskpermonik.sk.

01
Plagát

02
Prehľad podujatí

http://www.pezinskypermonik.sk