Minerály a horniny Slovenska      :: prepni na celú stránku

Zbieranie minerálov

Pezinský permoník 2013
zdroj: www.pezinskypermonik.sk
pridané:
3.8.2013

Tradičné podujatie Pezinský Permoník prichádza do Pezinka i toto leto v dňoch od 16 do 18 augusta 2013

Milí zberatelia a priaznivci minerálov a všetci, ktorý majú radi leto a dobrú náladu.

Aj v tomto roku pre Vás nezisková organizácia Barbora pripravuje Pezinský Permoník, ktorý na Vás čaká tradične v Pezinku v v Kultúrnom dome v dňoch od 16 do 18. augusta 2013. Nebudú chýbať vzácne minerály, fosílie, drahé kamene i šperky vyrobené šikovnými rukami šperkárov. Odhaľte krásy našej zeme, vypočujte si pútavú prednášku, pozrite si filmové a dokumentárne ukážky s banskou a mineralogickou tematikou.

Radi Vás uvidíme v spoločnosti priateľov, detí i rodiny a spoločne s nami môžete prežiť nezabudnuteľný letný víkend. Tradične pre Vás pripravujeme 18. ročník Malokarpatskej burzy a výstavy minerálov, fosílií a drahých kameňov a 13. ročník pouličného ryžovania zlata. Okrem toho na Váš čaká mnoho sprievodného programu ako súťaže pre deti, divadielko i varenie vynikajúcej kapustnice.

Vďaka množstvu vystavovateľov sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých informácií o mineráloch, ich náleze ale i o ich priaznivom využití v našom živote. Skúsení zberatelia si môžu vymeniť svoje zážitky pri objavovaní svojich vzácnych kúskov a vymeniť si svoje skúsenosti z ciest pri ich objavovaní. Na hudobnej scéne na nás čaká piatkový reggae večer, a hrať nám budú Foolproof Riddims, Skafander, Fuera Fondo, Respect Vibration Sound. Sobota sa bude niesť v rockovej nálade v podaní Stará škola, Hash, King Shaolin, Lavagance a prvý krát nás čaká rokotéka na želanie. Nedeľa sa bude niesť v v coutry a oldies štýle.

Veríme, že každý z Vás si nájde na Pezinskom Permoníku niečo pre seba. Či už nový kúsok do svojej zbierky, krásny šperk, vzácnu fosíliu ale i nezabudnuteľný zážitok z príjemne stráveného letného dňa.

Viac informácií, fotografie z minulých ročníkov a celý program nájdete na našom webe www.pezinskypermonik.sk Tešíme sa na Vás...

Plagát - program...

600
Plagát

www.pezinskypermonik.sk