Minerály a horniny Slovenska      :: prepni na celú stránku

Zbieranie minerálov

20. ročník Pezinského Permoníka
zdroj: Andrea Heldová
pridané:
12.8.2015

Milí naši návštevníci,

Permoníci sa už pripravujú na tohtoročný jubilejný Permoník, ktorý nám bude spríjemňovať dni v termíne od 14. do 16. Augusta 2015 v Kultúrnom dome v Pezinku. Tento ročník pre nás veľa znamená, pretože je výsledkom dlhoročného úsilia kde je našim cieľom vzbudiť záujem o mineralogickú a banskú tematiku. Sme radi Vašej každoročnej priazni ktorou nám dávate najavo, že všetko čo robíme za to stojí. Ako každý rok sme si pre Vás pripravili bohatý program, aby sme Vám opäť priniesli niečo nové. Privítate s nami jubilejný 20. Ročník Malokarpatskej výstavy a burzy minerálov, fosílií a drahých kameňov.

Piatok je venovaný vernisážam výstav kde sa všetci môžu pokochať výstavnými kúskami, ktoré vytvorila naša Zem. Výstava „Minerály alpskej paragenézy z Revúcej nenechajú nikoho na pochybách, že naše slovenské záhnedy patria medzi svetové unikáty.

Večer sa bude niesť v duchu mestskej tancovačky. V rámci víkendového programu sa môžete tešiť na každoročné ryžovanie zlata, mestskú opekačku a večerným hudobným programom. Tento rok nám hudbou spríjemní víkendový večer country a skupiny Arion a Bukasový masív. Po prvykrát v histórií Permoníka Vám prinášame súťaž baníckych spevokolov pod názvom BANÍCKY KAHAN. Bude sa súťaziť o najkrajšiu putovnú karbitku. Banícke pesničky nám prídu zaspievať súbory zo Spiškej Novej Vsi , Banskej Štiavnice, Rudňan, Lubietovej a iných bánskych miest. V nedeľu nás čaká deň venovaný hlavne deťom, ktoré budú kresliť a malovať ich prestavy o permoníkoch a ich kresby budú i vyhodnotené. Nebude chýbať ryžovanie zlata, bábkové divadielko, ktoré nám predstaví nový rozpravkový príbeh a príjemnú dávku baníckych pesničiek. Napriek tomu, že situácia v pezinských baniach je zložitá a od kedy prestala produkcia pezinského zlata ani nie sú zdroje na veľkolepú oslavu i tento rok budeme môcť obdivovať vzácne kúsky podzemnej krásy. Očakávame množstvo vystavovateľov zo Slovenska, Česka a ostatných okolitých štátov, aby nám ukázali svoje vzácne kúsky z celého sveta. Môžete si doplniť svoje zbierky o nové výstavné kúsky a kochať sa ich krásou.

Tešíme sa na Vás.

Autor článku: Andrea Heldová

Program: tu

Andrea Heldová