Minerály a horniny Slovenska      :: prepni na celú stránku

Pod drobnohľadom

Retro 2006: Roháčska dolina (1. časť)
zdroj: Rastislav Sabucha
pridané:
21.3.2021

Nedeľné popoludnie v Roháčoch. Cestujeme z Ružomberka autom do Zuberca a hore do Roháčskej doliny. Auto odstavujeme na parkovisku pod Adamcuľou. V doline je pomerne prázdno – je síce nedeľa ale stretávame len málo výletníkov.

Po asfaltovej ceste tlačíme kočík so spiacim dieťatkom. Horské velikány mlčia – je takmer bezvetrie. Počasie je zamračené, ale bez dažďa. Kráčame asi hodinu a prichádzame k Tatliakovej chate. Aj tu je v podstate ľudoprázdno. Čakali sme, že tu budú davy.

Od Tatliakovho jazierka je krásny pohľad na okolité vrchy – Volovec, Ostrý Roháč, Tri kopy, Baníkov, Salatín. V žľaboch je ešte sneh ale jar sa už blíži aj do týchto vysokohorských polôh. Listnaté dreviny (hlavne rakyty) začínajú pučať.

Pri jazere je nádherne. Je to vlastne umelá vodná plocha, ale nádherne zakomponovaná do horskej prírody. Po krátkom oddychu sa vraciame k autu. Predsa len je dosť chladno a nechceme aby naša ratolesť premrzla.

Cestou do Ružomberka sa ešte zastavujeme na vyhliadke za Hutami, z ktorej je vidieť veľkú časť Liptova s Liptovskou Marou. Celý výlet nám trval približne päť hodín.

Fotogaléria: https://photos.app.goo.gl/TLGLRnNRa1XobaGe6


Roháčska dolina
Zväčšiť obrázok

1. časť    2. časť